Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Szkolenie żeglarskie 2019

Szkolenie żeglarskie w całości odbywać się będzie w miejscowości Szałe na Zalewie Pokrzywnicy. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywać się będą na terenie Portu YKP Kalisz Szałe, ul. Kaliska 82. Doświadczona kadra oraz dobrze wyposażona flota tworzą doskonałe warunki do nauki i doskonalenia umiejętności żeglarskich. Absolwenci naszych kursów z powodzeniem i łatwością prowadzą własne rejsy na akwenach takich jak np. Wielkie Jeziora Mazurskie, a także pływają jako załoganci w rejsach po akwenach morskich
Mamy własny parking, więc nie będzie problemu z bezpiecznym i darmowym miejscem na auto. Do dyspozycji uczestników szkolenia jest aneks kuchenny, mikrofalówka, lodówka, grill, WC, miejsce na piknik na terenie ośrodka.
Zajęcia odbywają się w formach kursów weekendowych. Z naszego doświadczenia wynika, że 10 dni szkoleniowych to dokładnie tyle, ile przysłowiowy kanaka bez doświadczenia potrzebuje, żeby spokojnie opanować umiejętności żeglarskie w stopniu pozwalającym na skuteczne i bezpieczne prowadzenie jednostek żaglowych. Teoria będzie się odbywać w weekendy w trakcie trwania Kursu, i będzie utrwalana w trakcie pływań. Przewidziane jest również podsumowanie materiału przed egzaminem. Potwierdzeniem uczestnictwa w kursie na żeglarza jachtowego jest wpłata 400 zł zaliczki na konto bankowe oraz zgłoszenie się mailowo.
Najbliższe szkolenie rozpoczynamy :
- 11.05.2019 -port Yacht Klub Polski Kalisz godzina 9.00, kurs będzie się odbywał weekendowo, zakończenie kursu planowane na 16 czerwca 2019 (egzamin )
Cena kursu: 900 zł
• kurs praktyczny 10 dni (5 weekendów)
• kurs teoretyczny 5 wykładów 30h lekcyjne
• + 250 zł egzamin* + 50 zł* wydanie patentu (opłata do PZŻ) (ceny netto)
Kontakt : 
e-mail: biuro@ykp.kalisz.pl 
tel. 0-664 410 466 - Komandor Krzysztof Kurek
biuro klubu czynne w piątki 18-19.00 Port YKP Kalisz
* dla uczniów i studentów którzy nie ukończyli 26 roku życia i posiadają ważna legitymacje przysługuje 50% zniżki na opłatę egzaminacyjną i wydanie patentu
Uprawnienia żeglarza jachtowego:
• prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych,
• prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.
Wymagania formalne:
• Ukończone 14 lat.
• Zdanie egzaminu z wymaganej wiedzy i umiejętności.
• Wymagane dokumenty: wniosek o wydanie patentu, jedno zdjęcie 3,5 x 4,5 cm, zaświadczenie o zdaniu egzaminu, w przypadku osoby niepełnoletniej – pisemna zgoda rodziców/opiekunów.
UWAGA !!!
W ramach kursu za niewielka dopłatą będzie można wyrobić Patent Sternika Motorowodnego. 
Uprawnienia sternika motorowodnego:
• prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych;
• prowadzenie jachtów motorowych o długości do 12m po morskich wodach wewnętrznych;
• prowadzenie jachtów motorowych na pozostałych wodach morskich w strefie do 2Mm, w porze dziennej.
Wymagania formalne:
• ukończenie 14. roku życia (osoby niepełnoletnie potrzebują dodatkowo pisemnej zgody opiekuna prawnego);
• zdanie egzaminu sprawdzającego wymaganą wiedzę i umiejętności.

Dane :
YACHT KLUB POLSKI KALISZ 
UL. KALISKA 82
62-860 SZAŁE k/OPATÓWKA
Konto mBank SA: 50 1140 2004 0000 3202 7682 6986
Tytuł : Opłata za kurs żeglarz jachtowy.


AKTUALNOŚCI


WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

GALERIA


WIĘCEJ ZDJĘĆ