Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Otwarcie sezonu nawigacyjnego 2019

Uderzeniem w dzwon sygnałowy oraz podniesieniem bandery członkowie  Yacht Klubu Polski Kalisz w dniu 11 maja  dopełnili  ceremoniału Otwarcia Sezonu nawigacyjnego 2019 .Mimo mało sprzyjających warunków pogodowych na przystani w miejscowości Szałe zgromadzili się licznie członkowie klubu wraz z rodzinami oraz kandydaci na żeglarzy, którzy właśnie podjęli wysiłek zdobycia pierwszego stopnia żeglarskiego na rozpoczętym kursie żeglarskim.

W nadchodzącym sezonie klub  planuje rejsy morskie po wodach Grecji . W listopadzie członkowie klubu będą doskonalić swoje umiejętności na żaglowcu Zawisza Czarny, a w czerwcu będą pływać ze swoimi rodzinami po jeziorach mazurskich. Będzie też kontynuowany cykl  klubowych  regat o Puchar Komandora Klubu na łodziach typu Omega.

W tym sezonie tak jak i w poprzednim planujemy rozwijać akcję „Tato naucz mnie żeglować”.  W trakcie trwania tej imprezy dzieci podejmują  kolejne , a niektóre pierwsze próby żeglowania na łodziach typu Optimist. Zdobywają  ciekawe informacje o jachtach . Atrakcji jest  mnóstwo: gry, zabawy, kąpiele,  ślizganie na ślizgawkach wodnych, wizyta  w kaliskim Aquaparku,  kino nocne na świeżym powietrzu.  Odbywają  się również mecze piłkarskie dorośli kontra dzieciaki .Podczas tych spotkań obcujemy   z przyrodą, śpiąc pod namiotami ,co jest  nie lada atrakcją.

W tym sezonie zaplanowaliśmy też coś dla dorosłych. Doskonała kadra oraz dobrze wyposażona flota tworzą sprzyjające  warunki do nauki i zdobywania umiejętności żeglarskich.  Pierwsze szkolenie żeglarskie, które w całości odbywa się   na terenie przystani w miejscowości Szałe na Zalewie Pokrzywnicy rozpoczęło się już  11 maja. W ramach tego kursu będzie możliwość zrobienia również patentu sternika motorowodnego.

16 czerwca odbędzie się  Kurs radiooperatora bliskiego zasięgu (SRC/VHF) zakończony egzaminem w systemie RYA. Minimum teorii - maksimum praktyki na najnowszej generacji urządzeniach firmy ICOM. Na zakończenie dnia egzamin.

Wszelkie informacje oraz wiadomości o  działalności klubu znajdują się na stronie internetowej www.ykp.kalisz.pl oraz na facebook-u. Zapraszamy na przystań.


AKTUALNOŚCI


WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

GALERIA


WIĘCEJ ZDJĘĆ