Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

INTENSYWNY CZERWIEC NA PRZYSTANI YKP KALISZ

Miesiąc czerwiec obfitował w wydarzenia  na przystani Yacht Klubu Polski Kalisz. W dniach 15-16 czerwca odbył się kurs sternika motorowodnego oraz kurs radiooperatora bliskiego zasięgu SRC/VHF zakończone egzaminem. Uczestnicy kursu na stopień żeglarza jachtowego zakończyli go również w ten weekend, zdając zarówno egzamin teoretyczny jak i praktyczny. Łącznie w szkoleniach wzięło udział 40 osób. Nauki i nerwów było co nie miara, ale najważniejsze, że pogoda, szczęście oraz nabyta w czasie szkoleń wiedza zaowocowały zdanymi egzaminami. Gratulacje dla wszystkich kursantów za zdobycie uprawnień. Życzymy, aby przygoda ze sportami wodnymi, którą właśnie rozpoczęli dała im wiele satysfakcji i radości.

19 czerwca odbył się na terenie portu Piknik Rodzinny w ramach Dni Otwartej Przystani. Podczas pikniku dzieci uczestniczyły w grach i zabawach , pływały łodzią motorową po Zalewie Szałe. Tańczyły w rytm żeglarskich piosenek. Poznawały podstawowe węzły żeglarskie. Posilały się kiełbaską z grilla oraz innymi przysmakami.

Podczas długiego weekendu na naszym terenie odbyły się pierwsze z zaplanowanych w tym sezonie zajęcia pod hasłem TATO NAUCZ MNIE ŻEGLOWAĆ. Jest to kontynuacja cyklu spotkań, które odbyły się już w poprzednim roku. W wydarzeniu tym wzięli udział członkowie klubu dzieci oraz sympatycy żeglarstwa. W trakcie zajęć dzieci żeglowały na łodziach typu Optimist. Zdobywały i poszerzały wiedzę na temat teorii żeglowania. Doskonaliły się w ceremoniale żeglarskim podniesienia bandery.

Atrakcji było mnóstwo: gry, zabawy, kąpiele w „Stokrotkach”, ślizganie na ślizgawkach wodnych, wizyta w kaliskim Aquaparku,  kino nocne na świeżym powietrzu.  Odbył się również mecz piłkarski :dorośli kontra dzieciaki, który

oczywiście zakończył się zdecydowanym zwycięstwem najmłodszych Spędziliśmy wszyscy super czas z dzieciakami. Warunki pogodowe były super. Obcowaliśmy po raz kolejny z przyrodą śpiąc pod namiotami ,co było nie lada atrakcją. Następne zajęcia zaplanowane są w miesiącu sierpniu. W lipcu natomiast rozpoczynamy cykl regat na łodziach typu Omega. Zawiadamiamy również, że od lipca w weekendy  rozpoczynamy sezon na wypożyczanie łodzi .

Serdecznie zapraszamy wszystkich na naszą przystań w miejscowości Szałe

ul. Kaliska 82 na Przystań YKP Kalisz.


AKTUALNOŚCI


WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

GALERIA


WIĘCEJ ZDJĘĆ