Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Jeden procent

Przekaż swój 1 % podatku na rozwój YACHT KLUB POLSKI KALISZ.


Stowarzyszenie YACHT KLUB POLSKI KALISZ od roku 2019 jest Organizacją Pożytku Publicznego. 

 Wszystkie osoby chcące wesprzeć działalność YACHT KLUB POLSKI KALISZ mogą przekazać na ten cel 1% swojego podatku dochodowego. 

W tym celu w rocznym rozliczeniu podatkowym należy podać

nazwę klubu : YACHT KLUB POLSKI KALISZ

oraz  Numer KRS: 0000039078

Warto przekazać 1 % z naszego podatku na rzecz  YACHT KLUB POLSKI KALISZ

  1. Jako YKP KALISZ funkcjonujemy od 42 lat. Przez ten cały okres prowadzimy aktywną działalność polegającą na:

 

-  prowadzeniu szkolenia żeglarskiego wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Średnio jest to ok. 150 godz. zajęć na wodzie – naszą bazą jest Port na  Zalewie Pokrzywnickim w miejscowości Szałe

 

-  corocznie organizujemy wiele spotkań dla najmłodszych adeptów żeglarstwa.

 

  1. Klub posiada osobowość prawną oraz jest zarejestrowany w sądzie rejestrowym (KRS) jako organizacja pożytku publicznego.
  2. Istnieje duże zainteresowanie żeglarstwem wśród dzieci i młodzieży, chociaż dla osób uprawiających żeglarstwo to nie tylko  wypoczynek, ale też nauka i praca.


Trochę Historii YACKT KLUB POLSKI:

Stowarzyszenie, którego założycielami było 25 członków, pod nazwą „YACHT KLUB POLSKI" zostało zarejestrowane w dniu 10 grudnia 1924 r. Na pierwszego komandora klubu wybrano członka założyciela gen. Mariusza Zaruskiego, doświadczonego żeglarza morskiego, literata i poetę, z zamiłowania taternika i kawalerzystę, późniejszego nauczyciela i wychowawcę pierwszego pokolenia żeglarzy morskich w kraju.

Zakupienie w Gdańsku przez YKP używanego, pełnomorskiego jachtu „Witeź" umożliwiło komandorowi klubu M. Zaruskiemu, wraz z załogą złożoną z członków YKP, zrealizowanie pierwszego jachtowego rejsu bałtyckiego pod biało-czerwoną banderą w 1925 r. do Szwecji i Danii.

W 1927 r., w dziejach klubu zaistniał ważny fakt:-Minister Spraw Wewnętrznych w porozumieniu z Ministrem Spraw Wojskowych reskryptem z dnia 26 lutego 1927 roku udzielił prawa YACHT KLUBOWI POLSKIEMU na używanie bandery polskiej Marynarki Wojennej, z tym że w górnym lewym rogu białego pasa znajdować się ma nadto czerwony skośny krzyż z niebieską obwódką w białym polu, tzn. godło YACHT KLUB POLSKI. Reskrypt Ministra Spraw Wewnętrznych należy rozumieć jako zaszczytne wyróżnienie.

 

 

 


AKTUALNOŚCI


WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

GALERIA


WIĘCEJ ZDJĘĆ